ZOC MAX ŽIlina
Otváracie hodiny: 10:00 - 17:30
info@deluxservis.sk

Viete ako účinne chrániť svoj smartfon? Ochranné sklo vs fólia.

Pri dnešných vysokých cenách za vlajkové lode v poli smartfonov je pochopiteľné, že všetci si chceme svoje zariadenia chrániť. Predstavme si situáciu, ktorú pravdepodobne poznáme všetci…kúpim si nový telefón za xy €, 5.5″ uhlopriečka, sklenené telo, bezdrôtové nabíjanie atď. Strážim ho ako oko v hlave a po pár mesiacoch si všimnem, že sa na ňom začínajú objavovať miniatúrne škrabance a lámem si hlavu na tom prečo tam vôbec sú, veď mi ani raz nespadol. Je celkom bežné, že sa človek zabudne a odloží telefón do vrecka v ktorom má kľúče alebo iný predmet s mierne ostrejšími hranami, poprípade ho hodí do batohu kde sa skrýva záškodnícky USB kľuč a hneď je nový škrabanec na svete. A keďže nikto nechce aby sa jeho nový, drahý miláčik poškriabal krátko po tom ako sme za neho zaplatili nemalé peniaze je potrebné ho chrániť.

V tomto momente sa núka otázka: „Sklo, fólia či skúsiť niečo iné?“. Na následujúcich riadkoch si zhrnieme dostupné možnosti a porovnáme si ich výhody a nevýhody.

Ochranné sklo. Nieje nad klasiku.

Jedná sa o asi najrozšírenejší druh ochrany. Ochranné sklo predstavuje sklenený plát o hrúbke 0,3 až 0,5 mm, ktorých je vyrezaný presne na konkrétny model. Vyrábajú sa v mnohých variantoch 2D,2.5D,3D ( označenie určuje ako veľmi je dané ochranné sklo zahnuté, predstavuje to podstatnú informáciu hlavne keď potrebujeme sklo na telefón so zahnutým displejom). Ochránia telefón pred škrabancami a aj pri väčších či menších pádoch.

A pre tých, ktorý si cenia svoje súkromie a nemajú radi keď sa im niekto v MHD, v kaviarni či na ulici pozerá do telefónu existuje špeciálna varianta ochranného skla. Tá je čitateľná iba z určitého uhla a ľudia navôkol vidia iba čiernu obrazovku.

Výhody

– Vymeniť rozbité ochranné sklo je oveľa jednoduchšie ako vymeniť rozbitý displej.
– Ochráni telefón aj pri väčšom páde.

Nevýhody

– Vyššia cena ako pri plastových fóliách.
– Pri lacnejších, menej kvalitnejších sklách je možné, že bude telefón horšie reagovať na dotyk.
– Môže sa stať, že pri páde sa ochranné sklo nerozbije avšak displej pod ním áno.

Nanotechonológia

Tieto produkty ochránia vaše zariadenie pred škrabancami, odpudzujú vodu a zabíjajú baktérie. Účinnosťou sa radia na úroveň fólie pretože pri páde mobilný telefón neochránia. Aplikujú sa veľmi jednoducho pomocou spreju a po aplikácii sú neviditeľné. Na displej vplývajú v podobe zlepšenej ostrosti a farebnosti zobrazovacej jednotky.

Výhody

– Jednoduchá aplikácia.
– Neviditeľné
– Ochrana pred škrabancami, vodou a baktériami.

Nevýhody

– Vyššia cena.
– Neochráni telefón pri tvrdšom páde.