ZOC MAX ŽIlina
Otváracie hodiny: 10:00 - 17:30
info@deluxservis.sk

Ako správne nalepiť ochranné sklo na mobilný telefón?

Ochranné tvrdené sklo je už v súčasnej dobe nevyhnutným doplnkom pre smartfóny. Zabraňuje poškodeniu displeja, predlžuje jeho životnosť a novo vyzerajúci vzhľad. Aby plnilo svoju ochrannú funkciu, je potrebné nalepiť ho na displej telefónu. Ako pri tom postupovať si priblížime v tomto článku.

Správna aplikácia ochranného tvrdeného skla pozostáva z viacerých krokov.

1.krok – Prirovnanie a kontrola správnosti rozmerov

Po otvorení balenia priložite ochranné sklo k telefónu a presvedčte sa o správnosti jeho rozmerov pred jeho samotným nalepením. Predídete tým ďalším komplikáciám v prípade, že by sklo bolo omylom objednané na nesprávny model telefónu alebo nevyhovovalo rozmerom vášho zariadenia. Pri tomto kroku je nutné podotknúť, že ochranné sklo pokrýva len rovnú časť displeja. Je vyrobené z pevného neohybného materiálu, z tohto dôvodu nemusí pokryť zaoblené časti displejov u niektorých smartfónov.

2.krok – Dôkladné očistenie displeja

Najdôležitejší krok pri aplikácii ochranného skla. Ochranné sklo musí byť nalepené na dôkladne očistený displej, aby k nemu doliehalo a netvorili sa pod ním bubliny. Pre tento účel sa v balení ochranných skiel nachádza vlhčená a suchá handrička. Najprv odstráňte nečistoty vlhčenou handričkou, suchou hanričkou odstráňte vlhkosť a prípadné uvoľnené nečistoty.

3.krok – Samotná aplikácia tvrdeného skla

Z ochranného skla odstráňte fóliu a zľahka ho priložte na mobilný telefón. Prejdite zľahka prstom stredom displeja, aby sa vytlačil vzduch a ochranné sklo priľnulo k displeju. Suchou handričkou pohybmi smerom od stredu displeja k okrajom vytlačte prípadný vzduch.

Prezrite si celý postup aplikácie aj na nasledovnom videu.